Apmeklēt sadaļu

Veselības aprūpes speciālistiem

Sabiedrībai
wooden-background

Pacienti

wooden-background

PacientiDon’t have an account? Register for free with DocCheck

AKŪTI PACIENTI

AKŪTI PACIENTI

Akūti pacienti ar šizofrēniju ir izteikti vai smagi slimi (PANSS kopējais punktu skaits ≥ 80 un ≤ 120) un viņiem ir attīstījusies pirmreizēja psihoze vai psihozes recidīvs.

PACIENTI AR NEGATĪVAJIEM SIMPTOMIEM

PACIENTI AR NEGATĪVAJIEM SIMPTOMIEM

Negatīvie simptomi ir pacienta funkcionēšanas traucējumi, kas ietver tā dēvētos 5 „A” simptomus: runas nabadzība (alogia), afektīvs blāvums (blunted affect), anhedonija (anhedonia), gribas trūkums (avolition), sociāla izolēšanās (asociality).

SUBAKŪTS PACIENTS

SUBAKŪTS PACIENTS

Subakūtiem šizofrēnijas pacientiem, mazinoties simptomiem, slimība no akūtās stadijas ir pārgājusi subakūtajā (PANSS kopējais punktu skaits ir no 50-75; mēreni slims). Murgu idejas, halucinācijas, dezorganizēta domāšana un/vai formālie domāšanas traucējumi, kas akūtajā periodā bija izteiktāki, vieglākā formā var saglabāties.

EFEKTIVITĀTES TRŪKUMS

EFEKTIVITĀTES TRŪKUMS

Dažiem neveiksmīgi ārstētiem pacientiem ar šizofrēniju ir problēmas ar lietoto antipsihotisko līdzekli, jo medikaments nav efektīvs vai tas netiek pareizi lietots. Šiem pacientiem parasti ir nepieciešama antipsihotiskā līdzekļa maiņa.

AR ZĀĻU DROŠUMU SAISTĪTAS PROBLĒMAS

AR ZĀĻU DROŠUMU SAISTĪTAS PROBLĒMAS

Daži neveiksmīgi ārstētie šizofrēnijas pacienti piedzīvo antipsihotisko (AP) līdzekļu blakusparādības. Šiem pacientiem var būt nepieciešama medikamenta maiņa.

Showing 0 result(s).
Please log in to see 0 more result(s).